ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 2015174
*
nr 201 5174
Pigtittare
1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 december 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 19:42:04
1
100 kr
11/12 20:53:41
1
400 kr
12/12 01:27:01
2
250 kr
12/12 01:27:40
2
300 kr
12/12 01:28:17
2
350 kr
15/12 12:10:38
3
400 kr
15/12 13:30:52
4
Vinnande bud
15/12 19:05:48
1
550 kr
15/12 19:06:25
1
650 kr
15/12 19:07:12
1
700 kr
15/12 19:21:27
1
800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Pigtittare
nr 201 5174
Pigtittare
1800-tal
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 december 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/12 19:42:04 | 1 | 100 kr |
11/12 20:53:41 | 1 | 400 kr |
12/12 01:27:01 | 2 | 250 kr |
12/12 01:27:40 | 2 | 300 kr |
12/12 01:28:17 | 2 | 350 kr |
15/12 12:10:38 | 3 | 400 kr |
15/12 13:30:52 | 4 | Vinnande bud |
15/12 19:05:48 | 1 | 550 kr |
15/12 19:06:25 | 1 | 650 kr |
15/12 19:07:12 | 1 | 700 kr |
15/12 19:21:27 | 1 | 800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02